z paragonem

wtorek, 21 lipca 2009

Moje nowe książkowe nabytki. I na nic się zdało moje postanowienie, żeby nie kupować książek, skoro pod nosem mam dobrze zaopatrzoną bibliotekę. A biblioteka uniwersytecka, mimo że trochę dalej to w nowości jest bardzo obfita :) No i mam!

'Rękopis zagubiony w Jeleniewie' wypatrzony w Taniej Książce, z racji nawiązania do uwielbianej przeze mnie książki Potockiego i akcji dziejącej się na Suwalszczyźnie nie mogłam nie wziąć. Już na pierwszej stronie wspomniany  jest bar 'Pod Jelonkiem', w którym jadłam pyszne kartacze. Wspomnienia wracają :)

'Północna granica' - nagroda w konkursie.

Shriever, Adichie i Berne czyli książki spod znaku Orange Prize, łupy z Allegro.

'Watership down' czyli 'Wodnikowe wzgórze' świetna książka, którą czytałam kilka lat temu, teraz znaleziona w ciuchlandzie, kosztowała ledwie kilka złotych :)

Cienkie różowe to 'Małe trolle i duża powódź', teraz do kompletu brakuje mi tylko 'Zimy Muminków'. Razem z 'Pyzą' to promocja z Naszej Księgarni.

czwartek, 23 kwietnia 2009

Nie planowałam żadnych książkowych zakupów. Stały dostęp do świetnie zaopatrzonej biblioteki, możliwość korzystania z księgozbiorów znajomych sprawia, że wcale mnie nie kuszą wypady do księgarń. Szczególnie że na półkach wolę mieć książki ulubione, do których często wracam, albo są dla mnie z jakiegoś powodu ważne. A po ostatnich porządkach okazało się, że jednak za dużo jest wśród nich książek, których albo nie przeczytałam i nie mam zamiaru, albo przeczytałam i więcej do nich wrócić nie mam zamiaru. Zbierają tylko kurz i zajmują miejsce. Dlatego zakupy książkowe ograniczyłam do minimum, czyli do zera :)

Ale dziś światowy dzień książki, a ze wszystkich stron kuszą promocje. Zajrzałam z ciekawości do dzisiejszej oferty merlina i wpadłam. Książka na którą poluję już od zeszłego roku, w cenie o której nie mogłabym nawet marzyć. 'Historyk' Elizabeth Kostovy uśmiechał się do mnie zachęcająco, po prostu nie mogłam odmówić :) Trzy razy sprawdzałam czy nie mam omamów wzrokowych i czy cena wynosi rzeczywiscie 5 zł!

Teraz czekam na przesyłkę :)